• Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Intrusion

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Don't Breathe 2

  • Aftermath

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Separation

    ★★½

  • Boss Level

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • The Little Things

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • Mank

    ½

  • Come Play

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • South Park: The Pandemic Special

  • This Is Paris

    ★★★★

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Break the Silence: The Movie

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • My Brother Jordan

  • Host

    ★★

  • Greenland

    ★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • Force of Nature

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ½

  • Not Alone in Here

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Minari

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Night House

    ★½

  • His House

  • Miss Americana

    ★★★★

  • A Fall from Grace

    ★★★

  • The Grudge

    ★★

  • Dolittle

    ★★★½

  • Togo

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½