sarahpill has logged 42 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★
Edit this entry  
31
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
Edit this entry  
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Robots

Robots

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★½
Read the review Edit this entry