Sarah has logged 63 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Z-O-M-B-I-E-S 2

Z-O-M-B-I-E-S 2

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Extract

Extract

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
My Teacher, My Obsession

My Teacher, My Obsession

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Songbird

Songbird

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beethoven's 2nd

Beethoven's 2nd

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beethoven

Beethoven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Week Away

A Week Away

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sliver

Sliver

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Intermission

Intermission

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Secret: Dare to Dream

The Secret: Dare to Dream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry