Sarah has logged 72 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
If I Can’t Have Love, I Want Power

If I Can’t Have Love, I Want Power

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rollerball

Rollerball

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Theodore Rex

Theodore Rex

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
Read the review Edit this entry  
13
White House Down

White House Down

2013
×
★★
Read the review Edit this entry