Sara has logged 39 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Beauty Inside

The Beauty Inside

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
½
Edit this entry  
26
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Epic

Epic

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★½
Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
½
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
Edit this entry  
08
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
½
Edit this entry