• The Kissing Booth 3

  • Ghosts: The Ghost of Christmas

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • K-12

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★

  • mid90s

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • Bubble Gum

  • The Kissing Booth

    ½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Hidden Figures

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Bill

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Frances Ha

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • Barbara

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • The Help

  • The Social Network

    ★★★★

  • Submarine

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Twilight

    ★★★

  • Corpse Bride

  • Shaun of the Dead

  • Thirteen

    ★★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★

  • Ghost World

    ★★★★

  • Sweet

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • Erin Brockovich

    ★★★½

  • Girl, Interrupted

    ★★★★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★★

  • The Waterboy

    ★★

  • Buffalo '66

    ★★★★½

  • Jackie Brown

    ★★★★½

  • Lolita

    ★★★★

  • Mars Attacks!

  • The Craft

    ★★★★

  • Clueless

    ★★★★★

  • The Usual Suspects

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Dazed and Confused

    ★★★★

  • The Crush

    ★★

  • Heathers

    ★★★★

  • The Lost Boys

    ★★★½

  • Labyrinth

    ★★★½

  • The Goonies

  • The Breakfast Club

    ★★½