• Bangalore Naatkal

    ★★½

  • Aranmanai 2

    ★★

  • Irudhi Suttru

    ★★★½

  • Hedi

    ★★★

  • Kathakali

    ★★½

  • Tharai Thappattai

    ★★½

  • Rajini Murugan

    ★★½

  • Gethu

    ★½

  • Friend Request

    ★★½

  • Maalai Nerathu Mayakkam

    ★★½

  • Charlie

    ★★★½

  • Pasanga 2

    ★★

  • Ip Man 3

    ★★★½

  • Thangamagan

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Eetti

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Point Break

    ★★★

  • Inji Iduppazhagi

    ★★½

  • Uppu Karuvadu

    ★★½

  • 144

    ★★½

  • In the Heart of the Sea

    ★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★½

  • Vedhalam

    ★★½

  • Borrowed Time

    ★★★★

  • Naanum Rowdydhaan

    ★★★½

  • 10 Endrathukulla

    ★★

  • They Call Me Jeeg

    ★★★★

  • Rudhramadevi

    ★★

  • Puli

    ★★

  • Amateur Teens

    ★★★½

  • The Walk

    ★★★½

  • Kirumi

    ★★★½

  • Unakkenna Venum Sollu

  • Trisha Illana Nayanthara

    ★★★

  • Maya

    ★★★★½

  • Visaranai

    ★★★★

  • Yatchan

    ★★½

  • Spotlight

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Paayum Puli

    ★★

  • Our Everyday Life

    ★★★½

  • Thani Oruvan

    ★★★★

  • Vasuvum Saravananum Onna Padichavanga

    ★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★

  • Srimanthudu

    ★★★

  • Sakalakala Vallavan

    ★½

  • Idhu Enna Maayam

    ★★½

  • Naalu Policeum Nalla Irundha Oorum

    ★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Twinsters

    ★★★★

  • Maari

    ★★½

  • Pixels

    ★★½

  • Bajrangi Bhaijaan

    ★★★½

  • Bāhubali: The Beginning

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Papanasam

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Yagavarayinum Naa Kaakka

    ★★½

  • Indru Netru Naalai

    ★★★½

  • Minions

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Premam

    ★★★★

  • Massu Engira Maasilamani

    ★★½

  • Circle

    ★★½

  • The Human Centipede 3 (Final Sequence)

    ★½

  • Kung Fury

    ★★★½

  • Demonte Colony

    ★★★½

  • Son of Saul

    ★★★★

  • Tomorrowland

    ★★★

  • India Pakistan

    ★★