• Kidaari

    ★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Team Thor

    ★★★★

  • Meendum Oru Kadhal Kadhai

    ★★★

  • Mechanic: Resurrection

    ★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Out of Love

    ★★★

  • The Last Family

    ★★★★

  • Thirunaal

    ★★½

  • Jason Bourne

    ★★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★

  • Kabali

    ★★★

  • Dhilluku Dhuddu

    ★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Jackson Durai

  • The Legend of Tarzan

    ★★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★★

  • Oru Naal Koothu

    ★★½

  • Piper

    ★★★★½

  • Lights Out

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Iraivi

    ★★★★

  • Velainu Vandhutta Vellaikaaran

    ★★½

  • Uriyadi

    ★★★★

  • Idhu Namma Aalu

    ★★½

  • Warcraft

    ★★½

  • The Unknown Girl

    ★★★

  • Apprentice

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★★

  • Harmonium

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Ko 2

    ★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • Money Monster

    ★★★

  • The Angry Birds Movie

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • 24

    ★★½

  • Manithan

    ★★★

  • Paradox

    ★★

  • Fragments of Love

    ★★★

  • Theri

    ★★★

  • The Student

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • U Turn

    ★★★★

  • Things to Come

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Zero

    ★★½

  • Vaaliba Raja

    ★★

  • Oopiri

    ★★★★

  • Sawaari

    ★★

  • Pugazh

    ★★½

  • Hush

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Mapla Singam

    ★½

  • Kadhalum Kadanthu Pogum

    ★★★½

  • The Load

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Pokkiri Raja

    ★½

  • Aarathu Sinam

    ★★★

  • Kanithan

    ★★½

  • Gods of Egypt

    ★★½

  • Miruthan

    ★★

  • Sethupathi

    ★★★½

  • Sairat

    ★★★★

  • Death in Sarajevo

    ★★★

  • Nakom

    ★★★½

  • Vil Ambu

    ★★★

  • Jil Jung Juk

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★