• Jiivi

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Uriyadi 2

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Kaatru Veliyidai

    ★★½

  • 8 Thottakkal

    ★★★½

  • Kavan

    ★★★★

  • Dora

    ★★★

  • Vaigai Express

    ★★½

  • Kadugu

    ★★★★

  • Maanagaram

    ★★★★½

  • Angamaly Diaries

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Muthuramalingam

    ½

  • Motta Shiva Ketta Shiva

  • Yaman

    ★★★

  • Bogan

    ★★★

  • Enakku Vaaitha Adimaigal

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Si 3

    ★★★

  • Adhe Kangal

    ★★★

  • Koditta Idangalai Nirappuga

    ★★

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★½

  • Bairavaa

    ★★½

  • Dhuruvangal Pathinaaru

    ★★★★

  • Sila Samayangalil

    ★★★★½

  • Kaththi Sandai

    ★½

  • Balle Vellaiyathevaa

  • Dangal

    ★★★★

  • Veera Sivaji

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Chennai 600028 II: Second Innings

    ★★★½

  • Maaveeran Kittu

    ★★★

  • Saithan

    ★★½

  • Kavalai Vendam

    ★★★

  • Dear Zindagi

    ★★★★

  • Kadavul Irukaan Kumaru

    ★★

  • Moana

    ★★★½

  • Achcham Yenbadhu Madamaiyada

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Kaashmora

    ★★

  • Kodi

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • The Accountant

    ★★★

  • Rekka

    ★★★

  • Remo

    ★★½

  • Now: End of Season

    ★★★

  • Devi(L)

    ★★★

  • M.S. Dhoni: The Untold Story

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Aandavan Kattalai

    ★★★½

  • Storks

    ★★½

  • Thodari

    ★★

  • Karma

    ★★

  • Afterimage

    ★★★★

  • Vaaimai

    ★★

  • ARQ

    ★★★★

  • Iru Mugan

    ★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Kuttrame Thandanai

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½