SandySandals has logged 73 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
Read the review Edit this entry  
02
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
Edit this entry  
20
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
Read the review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
07
The Story of the Weeping Camel

The Story of the Weeping Camel

2003
×
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Read the review Edit this entry  
07
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
Read the review Edit this entry  
20
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
Read the review Edit this entry  
11
The Godfather

The Godfather

1972
×
Edit this entry  
02
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mr. Robot: Decoded

Mr. Robot: Decoded

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Primal

Primal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
Read the review Edit this entry  
28
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Golden Parable

Golden Parable

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
Read the review Edit this entry  
19
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry