• Spectre

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • Spotlight

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★½

  • Furious 7

    ★★

  • Life Eternal

    ★★★★½

  • The Interview

  • The Bélier Family

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Who Am I

  • The Theory of Everything

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Mommy

    ★★★★

  • Transcendence

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • Escape Plan

    ★★

  • Rush

  • White House Down

    ★★★★

  • The Lone Ranger

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★

  • Monsters University

    ★★★★

  • Now You See Me

    ★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Olympus Has Fallen

    ★★★

  • A Good Day to Die Hard

    ★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Skyfall

    ★★★★

  • Looper

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Ted

    ★★½

  • Moonrise Kingdom

  • The Dictator

    ★★

  • The Avengers

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★

  • Iron Sky

    ★★★★

  • Project X

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★½

  • The Intouchables

    ★★★★★

  • In Time

  • The Ides of March

    ★★★

  • Contagion

    ★★★½

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • The Hangover Part II

  • Cross

  • Drive

    ½

  • Thor

    ★★★★½

  • Rio

    ★★★½

  • Source Code

    ★★★½

  • Limitless

    ★★★★

  • True Grit

    ★★

  • The Tourist

    ★★★★

  • Due Date

    ★★★

  • Megamind

    ★★★½

  • RED

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★½

  • The King's Speech

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★★

  • The Karate Kid

    ★★★

  • Iron Man 2

    ★★★★

  • Aufschneider

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • The Ghost Writer

    ★★★★½

  • Sherlock Holmes

    ★★★★