samuelchapman has logged 12 entries for films during April 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
At Sea

At Sea

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Behind Enemy Lines II: Axis of Evil

Behind Enemy Lines II: Axis of Evil

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blue Green

Blue Green

2007
×
★½
Edit this entry  
14
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★½
Edit this entry  
13
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★
Edit this entry  
13
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Black Hole

The Black Hole

2008
×
★★
Edit this entry  
06
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry