• Licorice Pizza

    ★★★

  • DMX: Don't Try to Understand

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

  • Editing

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Benediction

    ★★★

  • The Last Duel

    ★½

  • Last Night in Soho

    ½

  • Dune

    ★★

  • The Card Counter

    ★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Night

    ★★½

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ½

  • Mozart: Don Giovanni

  • Zeros and Ones

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Memoria

  • France

    ★★½

  • From Bakersfield to Mojave

    ★★½

  • Babi Yar. Context

  • Where Is Anne Frank

    ½

  • The Worst Person in the World

    ½

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Annette

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ½

  • Infinite

  • Moby Doc

    ½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Karnan

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • South Park Vaccination Special

  • Bloodsuckers

    ★★

  • The Girl and the Spider

    ★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Introduction

    ★½

  • Allen v. Farrow

    ½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★½

  • Music

    ½

  • We Are

    ★★½

  • Monster Hunter

  • Xtina

  • Mank

    ★½

  • Let Him Go

    ★½

  • The Empty Man

    ★½

  • Freaky

    ★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Red, White and Blue

    ★½

  • PLACE

    ★★

  • A Night at the Opera

    ½

  • There must be some kind of way out of here

  • Autofiction

  • Rifkin's Festival

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★½

  • I Care a Lot

    ½

  • Nomadland

    ½

  • Genus Pan

    ★★★½

  • The Inheritance

    ★½

  • Fauna

    ★½

  • City Hall

    ★★★

  • Object Lessons, or: What Happened Whitsunday

  • Tenet

    ★½

  • There Will Be No More Night

    ★★★½

  • Coronation

    ★★

  • Project Power

    ★★

  • Trump Card

    ½

  • Black Is King

    ½

  • The Day of Destruction

    ★½