samjuro has logged 12 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The BBQ

The BBQ

2018
×
★½
Edit this entry  
16
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Una

Una

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★
Edit this entry