samjuro has logged 74 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
22 July

22 July

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Generation Wealth

Generation Wealth

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Putin's Witnesses

Putin's Witnesses

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
22 July

22 July

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
07
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
Edit this entry  
03
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Nothing Like a Dame

Nothing Like a Dame

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★★
Edit this entry