• Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Dry

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Dark City Beneath the Beat

    ★★½

  • Misbehaviour

    ★★★

  • DAU. Natasha

    ½

  • Servants

    ★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Wendy

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Coded Bias

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Sunless Shadows

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Twilight's Kiss

    ★★★½

  • Born to Be

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Wet Season

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • The Cave

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Atlantis

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★★

  • The Kitchen

    ★★★½

  • The Australian Dream

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • The Final Quarter

    ★★★★½