Sam Rosenberg has logged 21 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Picture

The Big Picture

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mascots

Mascots

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Flex

Flex

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cicada

Cicada

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry