Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
Edit this entry  
23
Honk For Jesus. Save Your Soul

Honk For Jesus. Save Your Soul

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Noises Off...

Noises Off...

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
2 Friends

2 Friends

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
Read the review Edit this entry  
01
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Fou de Bassan

Fou de Bassan

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slow West

Slow West

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead Asleep

Dead Asleep

2021
×
Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bennifer

Bennifer

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Lifeboat

Lifeboat

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
France

France

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wolf

Wolf

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Junior

Junior

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Julia

Julia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry