SamHadge has logged 35 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Metropolis

Metropolis

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prey for Rock & Roll

Prey for Rock & Roll

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Project A

Project A

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Horus: Prince of the Sun

Horus: Prince of the Sun

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Motorcycle Legend

Motorcycle Legend

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night and the City

Night and the City

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
MFKZ

MFKZ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jem and the Holograms

Jem and the Holograms

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Antz

Antz

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
9

9

2009
×
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
Read the review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
Read the review Edit this entry  
31
How Stella Got Her Groove Back

How Stella Got Her Groove Back

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry