Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • The Black Hole

  The Black Hole

  ★★★★★

  hahaha müthiş

 • Oxygen

  Oxygen

  ★★★★½

  Alexandre Aja nefes aldırmadı, vurdu da vurdu. Mükemmel. Daha ilk dakikalardan kaşlarım çatık başladım filme ve sonrasında nefesim kesilmeye başladı, sonra kalbim sıkıştı, daraldım. Bir yandan kamera dönüyor, diğer yandan kadın ağlıyor, elini neye atsa boşa çıkıyor ve oksijenin azaldığı söyleniyor sürekli. Küçücük bir kapsülün içinde böylesine karmaşa yaratmak büyük ustalık. Kusur bulmak çok zor.  Crawl’dan sonra aramız bozulmuştu fakat Oxygen sayesinde Haute Tension’dan sonra bir kredisi daha var bende artık. Film bittiğinde dışarı çıkıp havayı içinize çekmek, kuşların sesini dinleyip çimenleri falan öpmek isteyebilirsiniz.

Popular reviews

More
 • The Mitchells vs. The Machines

  The Mitchells vs. The Machines

  ★★★½

  Her animasyon izlediğinde ağlar mı insan ya? Üstelik hepsi aynı ve buna rağmen yine aynı hisleri yaşatıyor. Animasyonların garip bir gücü var. Bu arada bunun oyunu yapılabilir. Mitchell’ların o aptal robotlar üzerinde uçup diğerlerini öldürmeye çalıştığı oyun olabilir. Ve bir şey dikkatimi çekti; Love and Monsters ve bu film neredeyse aynı. İkisinin yakın zamanlarda çıkması da ilginç.

 • Saint Maud

  Saint Maud

  ★★★

  Fena olmayan bir fikrin vasat işlenişi. Sevdim mi? Kesinlikle evet. Çok basit şeylerden gerilim yaratmayı başarıyor yönetmen. İlk yönetmenlik denemesi olmasına rağmen başarılı. Sık sık böyle hikayeler yaşanmıyor fakat Maud gibi insanların bir yerlerde olduğuna inandırdı beni ve bu duruma aşırı canım sıkıldı, üzüldüm. Dindar biri olmasam da karakterin yalnızlığını hissedebildim ve aynı onun gibi hissettiğim zamanlar oldu, hâlâ oluyor. Zaten film dinden kafayı bozmuş bir kadından çok bir insanın yalnızlığını ve hayata tutunma çabasını anlatıyor bana kalırsa. Yani dindar…