• The Humans

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Mainstream

    ★★½

  • Nitram

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Shaun of the Dead

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★★

  • Station Eleven

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★½

  • Secrets & Lies

    ★★★½

  • Picnic at Hanging Rock

    ★★★½