samantha has logged 156 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Welcome Home

Welcome Home

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Get Dead

Get Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brüno

Brüno

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I'll Be Gone in the Dark

I'll Be Gone in the Dark

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry