sam has logged 11 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry