sam has logged 93 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
Tom Segura: Ball Hog

Tom Segura: Ball Hog

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Scooby-Doo! and the Spooky Scarecrow

Scooby-Doo! and the Spooky Scarecrow

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Tom Segura: Disgraceful

Tom Segura: Disgraceful

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tom Segura: Mostly Stories

Tom Segura: Mostly Stories

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Tom Segura: Completely Normal

Tom Segura: Completely Normal

2014
×
★★
Edit this entry  
21
The Whistler

The Whistler

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Host

Host

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Bert Kreischer: Secret Time

Bert Kreischer: Secret Time

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Bert Kreischer: Hey Big Boy

Bert Kreischer: Hey Big Boy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bridge Curse

The Bridge Curse

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo and the Ghoul School

Scooby-Doo and the Ghoul School

1988
×
★★★
Edit this entry  
02
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Year of Spectacular Men

The Year of Spectacular Men

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★
Edit this entry  
10
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Brass Teapot

The Brass Teapot

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Braid

Braid

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anna

Anna

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vacation

Vacation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Hard

Get Hard

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry