• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Single All the Way

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Finch

    ★★★★

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Protégé

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Stillwater

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Ahed's Knee

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Infinite

    ★★

  • In the Heights

    ★★★

  • F9

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Stowaway

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Azor

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Cherry

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

  • The Little Things

    ★★

  • Locked Down

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★