Sam F has logged 24 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Munich

Munich

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry