Nick has logged 24 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
House of Usher

House of Usher

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bugsy Malone

Bugsy Malone

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sofia

Sofia

1948
×
Read the review Edit this entry  
25
Massage Parlor Murders

Massage Parlor Murders

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Enchanting Shadow

The Enchanting Shadow

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Timeline

Timeline

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Armored Car Robbery

Armored Car Robbery

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Romeo Must Die

Romeo Must Die

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mill of the Stone Women

Mill of the Stone Women

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
Edit this entry  
15
Love and Bullets

Love and Bullets

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Secret Agent

Secret Agent

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blood and Roses

Blood and Roses

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Paycheck

Paycheck

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Conspirator

Conspirator

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry