• Cruella

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Parasite

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Animal World

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

  • Get Out

    ★★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • A Monster Calls

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Sausage Party

    ★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Last Witch Hunter

    ★★½

  • The Martian

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Insurgent

    ★½

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Gravity

    ★★

  • Snowpiercer

    ★★★

  • World War Z

    ★½

  • Man of Steel

    ★½

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Life of Pi

    ★★★

  • Cloud Atlas

    ★★★★★

  • Transformers: Dark of the Moon

    ★½

  • Cars 2

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★

  • RED

    ★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • The Last Airbender

    ½

  • Prince of Persia: The Sands of Time

    ★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ½

  • The Invention of Lying

    ★★★

  • Brüno

  • Transformers: Revenge of the Fallen

    ★½