saga has logged 170 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Edit this entry  
29
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★½
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Edit this entry  
03
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Song Remains the Same

The Song Remains the Same

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Hunters

The Hunters

1996
×
★★★
Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Holidate

Holidate

2020
×
Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Togo

Togo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
19
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Escobar: Paradise Lost

Escobar: Paradise Lost

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dirt

The Dirt

2019
×
½
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry