• Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The 8th Day of the Week

  • The Father

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Physics of Sorrow

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Nimic

  • Vinland Saga

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Memorable

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ½

  • A Hidden Life

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Dororo

    ★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • Never Look Away

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Capernaum

    ★★★½

  • Burning

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • The Wife

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★½

  • First Reformed

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • On Body and Soul

    ★★★

  • Columbus

    ★★★★½

  • Dangal

    ★★★★

  • Fences

  • Doctor Strange

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • Lion

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½