• Quantum of Solace

    ★★★

  • Raazi

    ★★★

  • The Blood of a Poet

    ★★★★½

  • Deliverance

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Trouble with Harry

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Swimming Pool

    ★★★★

  • Two Lovers

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Asako I & II

    ★★★★

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★★½

  • Hard Boiled

    ★★★★

  • The Friends of Eddie Coyle

    ★★★★½

  • Reds

    ★★★½

  • Rocco and His Brothers

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★½