Scar has logged 132 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
House

House

1977
×
Read the review Edit this entry  
31
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Blue Dream

Blue Dream

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Joe

Joe

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★½
Edit this entry  
30
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Noisy Requiem

Noisy Requiem

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mala Noche

Mala Noche

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★
Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vice Squad

Vice Squad

1982
×
★★
Edit this entry  
28
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
27
[REC]

[REC]

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Kidnapped

Kidnapped

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
Dr. Caligari

Dr. Caligari

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
Edit this entry  
26
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Into the Night

Into the Night

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unsane

Unsane

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★
Edit this entry  
25
Nekromantik

Nekromantik

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
My Degeneration

My Degeneration

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Headshot

Headshot

2016
×
★½
Edit this entry  
22
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Beyond Re-Animator

Beyond Re-Animator

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Mod Fuck Explosion

Mod Fuck Explosion

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mommy Mommy Where's My Brain?

Mommy Mommy Where's My Brain?

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Splendor

Splendor

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
This Is How the World Ends

This Is How the World Ends

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hackers

Hackers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Cannibal

Cannibal

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Motivational Growth

Motivational Growth

2013
×
★★½
Edit this entry