Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
What We Leave Behind

What We Leave Behind

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
18
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Incredible Theft of Celine's Beloved

The Incredible Theft of Celine's Beloved

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
02
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry