sara has logged 12 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ammonite

Ammonite

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wounds

Wounds

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Edit this entry