• Malcolm & Marie

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

  • Summerland

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Secret Love

  • Little Fires Everywhere

  • Lost Girls

  • The Father

    ★★★★

  • A Fall from Grace

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Earthquake Bird

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Dark Phoenix

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★

  • Wounds

    ½

  • Serenity

    ★½

  • Our Friend

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • Vita & Virginia

    ★★★★

  • Tell It to the Bees

    ★★★

  • Ben Is Back

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Snapshots

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Rafiki

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Colette

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★