Andrew has logged 1,012 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Catch-22

Catch-22

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Croods

The Croods

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frosty Returns

Frosty Returns

1992
×
Read the review Edit this entry  
13
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Edit this entry  
01
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Richie Rich's Christmas Wish

Richie Rich's Christmas Wish

1998
×
½
Edit this entry  
01
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★½
Read prior review Edit this entry  
01
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
One Magic Christmas

One Magic Christmas

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★½
Edit this entry  
28
xXx

xXx

2002
×
★★
Edit this entry  
28
xXx: State of the Union

xXx: State of the Union

2005
×
★★
Edit this entry