RyLan has logged 737 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Help

Help

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Procession

Procession

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Finch

Finch

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★½
Edit this entry  
10
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★
Edit this entry  
09
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Gunda

Gunda

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
The Square

The Square

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Edit this entry  
29
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Edit this entry  
25
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
12
Risen

Risen

2021
×
Edit this entry  
11
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★★
Edit this entry