• Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Bright

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • The Shape of Water

  • Logan Lucky

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

  • Moonlight

    ★★★

  • La La Land

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Deadpool

  • The Revenant

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

  • Ex Machina

    ★★★

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Grand Budapest Hotel

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • The Social Network

  • Inception

  • Inglourious Basterds

    ★★★½

  • The Dark Knight

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★★

  • Se7en

  • Pulp Fiction

  • The Silence of the Lambs

  • Home Alone

    ★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★★

  • The Godfather

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★★