Ryan has logged 22 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pipeline

Pipeline

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Jinkx & DeLa Holiday Special

The Jinkx & DeLa Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Newsies

Newsies

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
Jesus Christ Superstar - Live Arena Tour

Jesus Christ Superstar - Live Arena Tour

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Edit this entry  
02
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
Read the review Edit this entry