Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rejected

Rejected

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Keith Haring: Street Art Boy

Keith Haring: Street Art Boy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clean, Shaven

Clean, Shaven

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nanny

Nanny

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hatching

Hatching

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Palm Trees and Power Lines

Palm Trees and Power Lines

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Cathedral

The Cathedral

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Goodbye Jerome!

Goodbye Jerome!

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
We Need to Talk About Cosby

We Need to Talk About Cosby

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Appendage

Appendage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
F^¢k ’€m R!ght B@¢k

F^¢k ’€m R!ght B@¢k

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
You’ve Never Been Completely Honest

You’ve Never Been Completely Honest

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Soft Animals

Soft Animals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sweet Nothing

Sweet Nothing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chilly and Milly

Chilly and Milly

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Goodbye Jerome!

Goodbye Jerome!

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Meal On The Plate

Meal On The Plate

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Klondike

Klondike

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
892

892

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Starfuckers

Starfuckers

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Metropolis

Metropolis

1927
×
Read the review Edit this entry  
20
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tune

The Tune

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Belle

Belle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The 355

The 355

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
Read the review Edit this entry