ryanmartini has logged 147 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2007
×
Read the review Edit this entry  
16
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boy

Boy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Two Hands

Two Hands

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pusher III

Pusher III

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
Edit this entry  
05
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Land Shark

Land Shark

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry