• Venom: Let There Be Carnage

  • Black Widow

    ½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ½

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Dig

  • Rams

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★½

  • Goldman v Silverman

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Crawl

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Deerskin

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Honeyland

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ½

  • The Meg

    ★★★

  • Nursery Rhymes

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • 86'd

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Woman at War

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Upgrade

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • The Babysitter