Ryan has logged 35 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beirut

Beirut

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chef

Chef

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blockers

Blockers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Room

The Room

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry