• The House

    ★★★★

  • Where Your Heart Belongs

  • A California Christmas: City Lights

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Christmas à la Carte

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • After We Fell

    ★½

  • He's All That

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Cross Country Christmas

  • A California Christmas

    ½

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★

  • Holidate

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • After We Collided

    ½

  • Work It

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Valley Girl

    ★½

  • Roped

    ½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • I Still Believe

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★