• Lust

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Squid Game

    ★★★

  • [tree]

  • Puparia

    ★★★★½

  • Cuties

    ★★★★

  • Housefull 4

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ½

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Gully Boy

    ★★★★

  • Acid Rain

    ★★★★★

  • Aquaman

    ½

  • Baazaar

  • The Nun

    ½

  • Gold

    ½

  • Sanju

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Sonu Ke Titu Ki Sweety

  • Touch Me Not

    ★★★½

  • Padmaavat

    ★★

  • Ittefaq

  • Golmaal Again

  • Toilet: A Love Story

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★

  • Newton

  • Jolly LLB 2

  • Assassin's Creed

  • Dangal

    ½

  • Trapped

  • Antiporno

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Sultan

  • Nerve

    ★★★

  • Madaari

  • Elle

    ★★½

  • Australian Psycho

  • Raw

  • The Handmaiden

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ½

  • Endless Poetry

    ★★★★½

  • Hush

    ★★★

  • Dilwale

    ½

  • Kis Kisko Pyaar Karoon

  • Dil Dhadakne Do

  • Jurassic World

    ½

  • Circle

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★★

  • Death Parade

  • I

  • PK

    ★★★

  • As the Gods Will

    ★★★★½

  • The Shaukeens

  • Interstellar

  • Happy New Year

    ½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Singham Returns

    ½

  • It's Entertainment

  • Kick

  • Humshakals

  • Holiday

  • Bhoothnath Returns

  • Highway

  • Flowers in the Attic

    ★★

  • Nymphomaniac

    ★★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★★