• Host

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Lapsis

    ★★★½

  • Blackfeet Boxing: Not Invisible

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Becoming

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Waffle

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • My Wonderful Wanda

    ★★★

  • Miracle Fishing

    ★★★½

  • Banksy Most Wanted

    ★★½

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★

  • Bittu

    ★★★

  • My Father the Mover

    ★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Zoe and Hanh

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Survival Skills

    ★★★

  • Mayor

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★

  • There Is No Evil

    ★★½

  • Charlatan

    ★★★½

  • Huntsville Station

    ★★★½

  • All Hands on Deck

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Gunda

    ★★★½

  • Dummy

    ★★

  • Black Sheep Boy

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Sixteen Thousand Dollars

    ★★★½

  • South

    ★★★

  • Colette

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Present

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • La Leyenda Negra

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★½

  • Charter

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Acasă, My Home

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★

  • Farewell Amor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Yes-People

    ★★½

  • Do Not Split

    ★★★½

  • Residue

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Wood Child and Hidden Forest Mother

    ★★½