Rushil has logged 592 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Seetimaarr

Seetimaarr

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★
Edit this entry  
11
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Raja Raja Chora

Raja Raja Chora

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Sonchiriya

Sonchiriya

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Le Petit Soldat

Le Petit Soldat

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love Story

Love Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thalaivii

Thalaivii

2021
×
★★
Edit this entry  
28
9 Songs

9 Songs

2004
×
★½
Edit this entry  
28
A Real Young Girl

A Real Young Girl

1976
×
Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★½
Edit this entry  
25
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry