Sort by

Joshua has logged 370 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
CODA

CODA

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Happening

The Happening

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Found

Found

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Louis C.K.: Sorry

Louis C.K.: Sorry

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ringu

Ringu

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Worth

Worth

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sentinelle

Sentinelle

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sator

Sator

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Red Dot

Red Dot

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Together Together

Together Together

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Martin Lawrence: You So Crazy

Martin Lawrence: You So Crazy

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Head Count

Head Count

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Heights

In the Heights

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Gunda

Gunda

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry