• You Won't Be Alone

    ★★½

  • Watcher

    ★★

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Red Notice

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★

  • Eternals

    ★★½

  • Found

  • The Rescue

    ★★★

  • The Manor

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Pull Up The Roots

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Come From Away

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Old Henry

    ★★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Candyman

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Benedetta

    ★★½

  • Stillwater

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Val

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½