rudi has logged 34 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
Read the review Edit this entry  
30
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★★
Edit this entry  
30
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★★
Edit this entry  
29
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Antichrist

Antichrist

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
War Horse

War Horse

2011
×
★½
Edit this entry  
24
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry